Початкова школа

Однією з особливостей змісту початкової  є те, що, крім традиційних знань, умінь і навичок до нього додаються принципово нові компоненти: досвід творчої діяльності та емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього світу. Гуманітаризація освіти вимагає переходу початкової школи від інформаційної до розвивально-діяльнісної моделі навчання. Тому метою сучасної шкільної освіти є гармонійний розвиток дитини, який передбачає її психічне, фізичне, духовне здоров’я, інтелектуальну достатність, морально-етичну досконалість. Це є нині пріоритетом у всіх розвинутих країнах світу.

Честь втілювати у педагогічний процес нові ідеї випала вчителям Фрунзенської початкової школи. Колектив тут невеликий, але дружній. У школі в 1-му, 2-му, 3-му і 4-му класі всього 73 учні. Вони навчаються у кваліфікованих вчителів. Коваленко Г.В. має вищу освіту і І кваліфікаційну   категорію,  Єрьоменко О.Ф., Петрова С.І. та Алексєєва Л.О. – спеціалісти з фаховою підготовкою.
Глибинний сенс самої назви «початкова школа», «школа І ступеня» зумовлює особливу роль цієї ланки і особливу відповідальність педагогів за якість її результатів. Розуміючи це вчителя-класоводи визначили головне завдання своєї діяльності – берегти й охороняти маленьку людину, всебічно розвивати її здібності, навчити молодшого школяра самостійно учитися, бо це вміння є ключовою компетентністю школярів. Вона формується на міжпредметному змісті і передбачає посилену увагу до практичного засвоєння знань, умінь на рівні їх самостійного, творчого застосування у різних навчальних ситуаціях, що є базою для подальшого навчання у старших класах. Щоб забезпечити наступність між початковою і середньою ланками загальноосвітньої школи, вчителі склали модель випускника початкової школи.
        Методичне об’єднання вчителів-класоводів працює над спільною темою «Інтерактивні технології – основа особистісно орієнтованого навчання». Педагогів зацікавили ці інновації, тому що вони дозволяють створювати комфортні умови навчання, при яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну спроможність, що робить продуктивним сам освітній процес. Вчителі наполегливо вивчають і впроваджують у свою діяльність елементи інтерактивного навчання, які більш доцільні для певного класу.

Беручи до уваги особливості складу учнів початкових класів, вчителі працюють ще над одною науково-методичною проблемою – диференціації навчання. Ця проблема окреслює таке коло питань:
*       навчання учнів з урахуванням їхніх вікових, фізіологічних, психологічних, індивідуальних особливостей;
*       прилучення дітей до національної культури;
<span times="" new="" roman'"="">*       збереження морального, фізичного, соціального та психічного здоров’я дітей;
<span times="" new="" roman'"="">*       виховання патріотизму, громадянських якостей особистості, виховання в учнів життєвої компетентності.

Виховна робота початкових класів нашої школи – це спеціально організований процес, цілісна структура, яка є складовою виховної системи всієї школи.